Filozofie

Brát prohru i výhru stejně – jako motivaci pro další práci, nevzdávat se, užívat si to, mít pokoru a nebýt zahleděn jen do sebe.

101 UNDERGROUND RIDERS vznikla jako motokrosová značka vzdávající hold motokrosu, jako i představitelům INDIVIDUÁLNÍCH sportů, kde odevzdání toho nejlepšího co je ve Vás nemusí stačit a veškeré několikaleté úsilí může být v okamžiku ztraceno.

Její oldschool motivy nejsou módní designovou záležitostí, nýbrž odkazují na minulost tohoto sportu, kdy se s jezdcem nikdo nemazlil a kdo nebyl tvrdej a odolnej chlap, tak neměl šanci uspět. Nikdo si nemohl dovolit bejt rozmazlenej, fňukat v reálu a ani na sociální síti. Pokud byl zraněnej, nebo mněl jinej problém, musel si ho vyřešit sám, nebo v kruhu svých nejbližších a nikoho jinýho s tím neotravoval.

Kromě mx, bmx a dh podporuje x101x i sportovce v jiných INDIVIDUÁLNÍCH sportech. Opět je to vyjádření respektu, ke všem fyzicky náročným nebo riskantním sportům. Nechcem nikoho přesvědčovat o náročnosti našich sportů. My raději vyjádříme respekt ostatním
INDIVIDUÁLNÍM sportům a sportovcům, kteří se jim naplno věnují a snaží se něčeho dosáhnout. I těm co, choděj do školy nebo do práce  a do toho ještě svému sportu dávaj vše, jen proto aby se o víkendu mohli utkat s ostatními, z nichž někteří měli třeba výhodnější startovní čáru, lepší podmínky, ale klidně i více talentu. Jsme si vědomi, že existuje i spousta jiných sportů, kde člověk sám bojuje svůj každodenní boj na mnoha frontách. Ať si atlet, krasobruslař nebo baletka, my víme, jak to bolí a kolikrát se člověk octne na kolenou, než něčeho dosáhne, pokud vůbec. Stejně tak jako těm nejlepším, kteří jsou právem označování za superhvězdy, tak respekt, těm, kterým se to nepodaří, nevzdají se a dokud můžou tak bojujou. Protože si fakt myslíme, že i cesta může být cíl a dokud bojuješ tak si neprohrál. Na něco se vysrat a začít dělat něco jinýho, nebo nedělat nic a jen kecat, nebo se smát těm, kteří to nevzdali, to je teprve prohra.

Slovo UNDERGROUND v názvu značky není jen o respektu k těm, co tvrdě bojují a nejsou vidět, ale i k těm, kteří mohli dosáhnout, nebo dosáhli vrcholu a přesto si nenechali srát od nikoho na hlavu. K těm co raději prohrají, než aby nehráli nebo hráli nečestně. Takovýmto motokrosovým jezdcem byl například Danny “Magoo” Chandler ( 1959 – 2010). Showman, který rači odmítl peníze, než aby přijal smlouvu, díky které by nesměl jet tak, jak nejlépe umí. Když byl v jednom závodě diskvalifikován (za to, že spadl v půlce kopce a aby ho znovu vyjel tak ho sjel dolu v protisměru), tak na dalším závodě vyhrál a při projetí cílem si na motorku sedl obráceně, za což byl opět diskvalifikován. Byl přizván ke komisi, která měla tento jeho čin vyšetřit. Danny, když se dozvěděl, že jeho team Honda USA ho v tom nechal a neposlal s ním svého zástupce, tak se na letišti otočil, jel domu a ke komisi se nedostavil. Odůvodnil to tím, že když se jeho tým nestará o to, zda titul vyhraje nebo ne, tak jemu to je také jedno. Kvůli této diskvalifikaci ten rok Danny titul nezískal. Danny “Magoo” Chandler byl pro to, aby se jezdci dokázali spojit a jednotně jednat s týmy a promotéry. Aby top 20 jezdců v AMA mělo jistotu získání 100 000 dolarů na sezonu….